Niekończąca się opowieść – Odkrywka Ościsłowo

Kleczew 03.10.2016r.

 

Pani Beata Szydło
Premier Rządu RP

 

Związki Zawodowe, Rada Pracowników oraz załoga PAK KWB Konin S.A. po raz kolejny zwraca się do Pani Premier o osobiste zaangażowanie się w sprawie wydania przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi decyzji dotyczącej m. in. Przeznaczenia gruntów rolnych pod budowę Odkrywki Węgla Brunatnego Ościsłowo.
Na pismo z dnia 23.08.2016r. wystosowane do Pani Premier otrzymaliśmy odpowiedź Pana Ministra Jurgiela ( pismo w załączeniu )., które nic nie wnosi a termin wydania decyzji coraz bardziej się oddala, a Kopalnia Konin ma coraz mniej czasu na uruchomienie odkrywki.
Z naszych informacji wynika, że PAK KWB Konin S.A. dostarczyła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wszelkie dokumenty i opracowania dotyczące w/w sprawy. Wyszukiwanie przez Pana Ministra coraz to nowych problemów w naszej ocenie jest niezrozumiałe i niezasadne a wręcz działa na szkodę całego regionu konińskiego.
Szanowna Pani Premier.
Najwyższy już czas aby przerwać tę farsę. Jesteśmy przekonani, że dla Pana Ministra autorytetem jest grupa ekologów, która forsuje własne interesy, a nie fachowcy kunsztu górniczego i bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Z górnikami, fachowcami nikt nie chce rozmawiać, natomiast posłowie PIS a w szczególności Pan Poseł Leszek Galemba z regionu konińskiego wprowadza do Sejmu RP na Komisje ekologów, którzy chcą decydować o przyszłości energetyki.
Poseł PIS Pan Jan Mosiński zorganizował w dniu 20.09.2016r. w Sejmie Konferencję dla Koalicji „Rozwój TAK-Odkrywki NIE” przeciwko planom budowy nowych odkrywek, na której poza ekologami i ich gośćmi nikt inny nie został dopuszczony do zawarcia głosu, pomimo że byliśmy na sali.

Podczas swojego wystąpienia, na pytanie Ministra Babalskiego kto jest z regionu gdzie ma powstać Odkrywka Ościsłowo – zgłosiła się jedna osoba. Reszta uczestników Konferencji to przedstawiciele Greenpeace i środowisk z nimi związanych, którzy okazuje się są największymi znawcami polskiego górnictwa. Żenujące było również podsumowanie swojej prezentacji jednego z profesorów, który na końcu swojego wystąpienia stwierdził, że bez prądu możemy żyć.
Nie rozumiemy tego, że rząd Polski zamiast dbać o bezpieczeństwo energetyczne kraju daje przyzwolenie na głoszenie takich bzdur, co zmierza do zniszczenia wieloletniej historii polskiego górnictwa oraz zaniechania jego dalszego rozwoju.
Domagamy się od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydania natychmiastowej decyzji w sprawie gruntów rolnych z przeznaczeniem na cele nierolnicze.
Szanowna Pani Premier.
Z wielką uwagą słuchaliśmy wypowiedzi Pani Premier z Jastrzębia:
„Przyszłość polskiego górnictwa to jest nasza wspólna odpowiedzialność: rządu, górników, związków zawodowych, samorządu. I będziemy podejmować takie działania i takie decyzje, które będą prowadziły do tego, że polskie górnictwo będzie się rozwijało, będzie przyszłościowe, będzie konkurencyjne i nowoczesne”.
Wierzymy Pani Premier, że słowa te odnoszą się również do węgla brunatnego pochodzącego z regionu konińskiego, który został zapomniany przez polityków i Rząd Polski!
Jesteśmy tu, żyjemy i chcemy pracować, a nie szukac chleba na śmietnikach.
Oczekujemy pilnego spotkania z Panią Premier – nie będą to tłumy lecz dwie, trzy osoby z naszej strony.

Z Górniczym
„Szczęść Boże”

Kolejne pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

SPOTKANIE PIWNE 2016

SPOTKANIE PIWNE 2016

NZZPRC„RUCH” KWB KONIN w dniu 18.11.2016r. /PIĄTEK/ w godz. 17.30 – 21.30 organizuje

SPOTKANIE PIWNE 2016

Spotkanie odbędzie się w OSW „WITYNG” – MIKORZYN

W OFERCIE – OPRAWA MUZYCZNA- Miła Zabawa – /CIEPŁY I ZIMNY POSIŁEK oraz PIWO/
MILE WIDZIANY UDZIAŁ W MUNDURACH GÓRNICZYCH

AUTOBUSY
TRASA I – KONIN /GODZ 16.00/ – ul SZPITALNA RONDO dalej trasą
RONDO BASEN /16.15/ NASTĘPNIE TRASĄ: KRAMSK – SOMPOLNO -IGNACEWO- ŚLESIN – OSW „WITYNG” Mikorzyn

TRASA II -GOLINA 15.50 KONIN CHORZEŃ 16;00 – RONDO BASEN/16.10/ NASTĘPNIE TRASĄ: PADEREWSKIEGO -POSADA -KAZIMIERZ BISK. Rynek – KLECZEW plac autobusowy KWB „KONIN” – PĄTNÓW – OSW „WITYNG” Mikorzyn

ODJAZD AUTOBUSÓW GODZ 21.30 / Po TRASACH JAK WYŻEJ/

ODPŁATNOŚĆ – 25 zł
Zapisy z wpłatami do 14.11.2016r. tel. nr-68 22 lub 728 920 730

ZAPRASZAMY

WYPRAWA NA D0RSZA

WYPRAWA NA D0RSZA

NZZPRC „RUCH” w dniu 24.11.2016r. organizuje

WYPRAWĘ NA D0RSZA DO ŁEBY

Odpłatność :160zł-od osoby

Przypominamy o zabraniu dowodów osobistych

Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy z wpłatami od dnia do 10 listopada.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Tel. 728 920 730 lub 68-22
Wyjazd w dniu 23.11.2016r. środa:
z Kleczewa 21.30,
z Konina / wieża ciśnień / godzina 22.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

STOP CETA

STOP CETA

Jak zwykle gdy dzieje się coś ważnego, nasze władze znajdują tematy zastępcze, które mają na celu odwrócić uwagę od spraw istotnych. Rozpętany z premedytacją spór o aborcję, jakiego doświadczamy obecnie w Polsce, to doskonała szansa dla rządzących do przepchnięcia umowy CETA. Powiązanie obecnej władzy z USA jest oczywiste, a skoro umowa TTiP utknęła to postanowiono osiągnąć to samo przepychając ukradkiem umowę tożsamą treścią, ale pod inną nazwą.

Sejm zagłosował za przyjęciem uchwały ws. umowy handlowej z Kanadą (CETA). Za uchwałą zagłosowało 326 posłów, 90 było przeciw, zaś 11 wstrzymało się od głosu. Jednocześnie odrzucono poprawkę klubu Kukiz’15, aby ratyfikację CETA poddać pod referendum. Posłowie zaakceptowali, aby wpisano do uchwały, że Sejm będzie ratyfikował CETA większością 2/3 głosów.

Czytaj dalej